top-triangles-top top-triangles-bottom

Zostań Mistrzem radości!

Poznaj program KINDER Joy of moving
i razem z nami odkryj radość płynącą
z ruchu oraz wspólnej sportowej zabawy!

Przejdź do strony Programu
"Każde dziecko ma znaczenie" - to hasło przykuwa uwagę na stronie internetowej fundacji, której założycielem jest jeden z najlepszych tenisistów na świecie Novak Djoković. Podobnie jak on myśli wielu sportowców, m.in. Cristiano Ronaldo, Leo Messi czy Jakub Błaszczykowski. Gwiazdy udzielają się charytatywnie na różne sposoby, ale często mają jeden wspólny cel. Pomagać dzieciom i młodzieży w walce o lepszą przyszłość.

W akcje charytatywne od lat angażuje się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dzięki sportowi wyrwał się z biedy i dziś jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. CR7 zarabia miliony i chętnie się nimi dzieli. Piłkarz nigdy nie zapomniał o tym, jak wyglądały jego początki. Być może właśnie dlatego tak chętnie pomaga innym. O jego działalności charytatywnej można by pisać długo. Wystarczy wspomnieć, że w 2017 r. sportowiec oddał na aukcję replikę Złotej Piłki wywalczonej w 2013 r. Nagrodę wylicytowano za 600 tys. euro, a pieniądze trafiły na konto fundacji "Make-A-Wish". Piłkarz od lat jest też m.in. ambasadorem organizacji Save the Children.

Najlepszym podsumowaniem działalności Cristiano Ronaldo niech będzie fakt, że w 2015 r. zajął pierwsze miejsce w stworzonym przez globalną organizację DoSomething.org plebiscycie "Athletes Gone Good", który wyróżniał sportowców z całego świata wykorzystujących swoją sławę do celów charytatywnych. Drugie miejsce przypadło wówczas wrestlerowi Johnowi Cenie, a trzecie tenisistce Serenie Williams.

"Dobra edukacja daje dzieciom siłę"


"Pochodzę z kraju rozdartego wojną, miejsca, w którym wiele dzieci nie ma odwagi, by marzyć. Miałem to szczęście, że dorastając, czułem wsparcie całej rodziny. Wierzyli we mnie i marzyli razem ze mną. Dzięki ich zaufaniu, miłości i wsparciu oraz całej zainwestowanej ciężkiej pracy spełniłem swoje największe marzenie. Stałem się jednym z najlepszych tenisistów na świecie. Chcę pomagać innym dzieciom uczyć się na moim przykładzie, że wiele rzeczy jest możliwych, jeśli tylko wierzymy w siebie i ciężko pracujemy, aby spełnić swoje marzenia" - przekonuje Djoković. Serb razem ze swoją żoną prowadzi w rodzinnym kraju fundację, której misją jest zapewnienie edukacji dzieciom w wieku przedszkolnym. Tenisista bierze też udział w wielu projektach i jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Zarobionych pieniędzy nie szczędzi na pomoc potrzebującym.
 

Innym przykładem jest Roger Federer, który już w 2003 r. założył swoją fundację. Ta poprzez projekty edukacyjne pomaga biednym dzieciom, bo jak podkreśla szwajcarski tenisista, "dobra edukacja daje dzieciom siłę, pozwala im wziąć przyszłość w swoje ręce i brać czynny udział w jej kształtowaniu". Od początku swojego istnienia fundacja Federera dotarła do blisko dwóch milionów dzieci w Szwajcarii i kilku krajach w Afryce.


W akcje charytatywne na rzecz najmłodszych od lat angażuje się też Leo Messi. Argentyńczyk od 11 lat jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Sam ma swoją fundację charytatywną, która inwestuje wiele pieniędzy w opiekę zdrowotną w celu poprawy życia dzieci. Z kolei Marcus Rashford dzielnie walczy z głodem wśród dzieci. Swoją działalnością piłkarz Manchesteru United podbił serca wielu kibiców. W 2020 r. został nawet uhonorowany przez Uniwersytet w Manchesterze. Reprezentant Anglii stał się wówczas najmłodszym w historii doktorem honoris causa wspomnianej uczelni.

"Jak będę miał pieniądze, to będę pomagał"


Człowiek o złotym sercu - tak wielu ludzi mówi o Jakubie Błaszczykowskim, który unika rozgłosu. Jak sam twierdzi, "ci, którzy mają wiedzieć, że pomaga, to wiedzą". - Przy okazji zauważyłem, że ci, którzy najmniej krzyczą, to często najbardziej tej pomocy potrzebują. I jedyna rzecz, o jakiej wtedy myślę, to że życie jest bardzo niesprawiedliwe - pisze na stronie internetowej swojej fundacji Ludzki Gest.

"Powody, dla których Kuba angażuje się społecznie są bardzo proste: Kuba charytatywnie niczego nie robi po to, żeby ludzie o tym wiedzieli i żeby mówili, jaki jest dobry. Kiedy był młody, to zawsze powtarzał: Jak będę miał pieniądze, to będę pomagał" - tak o swoim bracie mówił Dawid Błaszczykowski, który jest członkiem zarządu fundacji. Jej misją jest kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży, poprzez wspieranie ich rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem kultury fizycznej. Fundacja zbiera pieniądze na leczenie, rehabilitację, pomoc socjalną i rozwój talentów młodych ludzi, organizując turnieje sportowe czy charytatywne koncerty. Była też jedną z organizacji, które pomogły uratować Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

Złoty medal na licytację


Natalia Partyka urodziła się bez prawego przedramienia. Mimo swojej niepełnosprawności osiąga sukcesy w tenisie stołowym i jest wzorem dla wielu ludzi. Niedawno wróciła z igrzysk paraolimpijskich w Tokio, gdzie wywalczyła dwa medale: złoty i brązowy. Łącznie w swoim dorobku ma już dziesięć krążków z paraolimpiady, w tym sześć z najcenniejszego kruszcu. Partyka kilka lat temu założyła fundusz, który wspiera młodych sportowców w rozwoju kariery. Fundusz zrealizował do tej pory cztery edycje programu stypendialnego dla sportowców, wspierając ponad 40 zawodników w różnych dyscyplinach.

"Stypendia są skierowane do osób z tzw. utrudnionym startem, które na przykład mają gorszą sytuację materialną. (...) Inicjatywa ta jest bardzo bliska mojemu sercu. Cieszę się, że mogę swoją popularność przekuć w coś wartościowego" - opowiada Partyka w publikacji edukacyjnej "Zjednoczeni w marzeniach. 14 historii na medal", której autorami są Małgorzata i Michał Bronikowscy. Książka, która została wydana przy współpracy Polskiego Komitetu Olimpijskiego z KINDER Joy of moving, jest zbiorem wywiadów z polskimi "złotymi" olimpijczykami.

Złoty medal wywalczony na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio w grze drużynowej Partyka postanowiła przeznaczyć na licytację, z której pieniądze zostaną przekazane właśnie na jej fundusz stypendialny. "Złoty medal dostarczył mi dużo radości, dumy i satysfakcji. Myślę, że moim kibicom również. Chciałabym, aby oprócz wielu wspaniałych emocji, które towarzyszyły mi w drodze po złoto, ten medal przyczynił się do czegoś dobrego i pozytywnego" - tłumaczyła na stronie internetowej.

Swoją fundację od blisko dziesięciu lat prowadzi też Mariusz Wlazły. "Wymagania stawiane przez współczesny świat oraz liczne problemy i niedostatek powoduje, że staram się patrzeć na świat oczyma innych ludzi. Osób, które nie zawsze mogą żyć własnymi marzeniami i rozwijać swoje pasje" - przyznaje siatkarz na stronie internetowej organizacji. Jego fundacja daje młodym ludziom szansę na funkcjonowanie w świecie sportu, rozwijanie umiejętności, a przede wszystkim spełnianie marzeń. Siatkarz nie ogranicza się do działalności fundacji. Sam wspiera również różne akcje charytatywne, a w wolnych chwilach odwiedza szkoły, imprezy sportowe czy szpitale.

Fundacja Moniki Pyrek realizuje z KINDER Joy of moving wyjątkowy projekt


"Zawsze kierowałam się tym, co podpowiadał mi los" - przyznaje Monika Pyrek, która pewnego dnia obudziła się z myślą, że też założy fundację. Była tyczkarka stwierdziła, że dzięki niej będzie mogła pokazywać ludziom piękno sportu, zachęcać do zdrowego trybu życia i pomagać spełniać marzenia poprzez sport. Fundacja trzykrotnej medalistki mistrzostw świata prowadzi kilka projektów, a jednym z nich są Alternatywne Lekcje WF. To wyjątkowy projekt, który jest realizowany razem KINDER Joy of moving. Dzięki wykorzystaniu interaktywnych symulatorów Alternatywne Lekcje WF mają zachęcić dzieci ze szkół podstawowych do uczestniczenia w lekcjach wychowania fizycznego i rozwinąć w nich pasję do wspólnej sportowej zabawy!

Program KINDER Joy of moving jest realizowany w Polsce przez firmę Ferrero od 2007 r.  Głównym celem KINDER Joy of moving jest promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych i ich rodzin oraz szeroko rozumiana edukacja sportowa. Co ważne, udział w programie oraz wydarzeniach z nim związanych jest zawsze całkowicie bezpłatny. Dzięki temu niezależnie od sytuacji materialnej każdy rodzic może pozwolić sobie na to, by jego dziecko mogło uczestniczyć w inicjatywach programu. A tych jest naprawdę wiele. 

Dowiedz się więcej, wejdź na stronę

articles-triangles-top

Zobacz również

article-triangles-bottom
arrow-right

"To nie tylko moja siostra, ale i moja najlepsza przyjaciółka". Rodzeństwa w świecie sportu

Kiedy widzą, jak brat czy siostra wygrywa, cieszą się z ich sukcesów. Kiedy jednemu powinie się noga, drugie wesprze dobrym słowem. Niektórzy rozumieją się bez słów. Łączą ich nie tylko więzy krwi i miłość do sportu, ale przede wszystkim przyjaźń. „Każda jej porażka boli mnie tak, jakbym to ja przegrała” – wyznała Serena Williams, gdy w 2018 r. wygrała z siostrą Venus w meczu US Open. „Nikt nie rozumie mnie tak jak ona” – z kolei tymi słowami relację ze swoją siostrą Urszulą opisała kilka lat temu Agnieszka Radwańska.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać". Gdy dziecko zdobywa medale

- Chciałbym wystartować na olimpiadzie, zdobyć złoty medal. Jak na razie to ja mam jeszcze czas - opowiadał w 1999 r. w wywiadzie dla Telewizji Polskiej Kamil Stoch. Skoczek narciarski miał wówczas 12 lat. Nie tylko on w dzieciństwie marzył o sportowej karierze i medalach, które są uwieńczeniem ciężkiej pracy. Stoch na pierwszy olimpijski krążek od momentu pamiętnego wywiadu musiał czekać 15 lat. W historii sportu nie brakuje jednak przykładów, gdy po medale sięgali bardzo młodzi sportowcy.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

Jacek Kasprzyk: w siatkówce jest miejsce dla gwiazd, ale bez wsparcia drużyny gwiazdą się nie zostanie

- Marzy mi się, by za lat kilka każda z reprezentantek, każdy z reprezentantów udzielając wywiadu po zdobyciu medalu Ligi Narodów, mistrzostw Europy, świata, a najlepiej igrzysk olimpijskich podkreślali, że startem do jej, jego sukcesów był KINDER Joy of moving. Może to wydaje się nierealne, ale po to są marzenia, by je spełniać – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej przed 27. Wielkim Finałem Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

Akademia Rafaela Nadala – wyjątkowe miejsce na mapie Majorki

Jest taki punkt na mapie świata, który zajmuje szczególne miejsce w sercu Rafaela Nadala, jednego z najwybitniejszych tenisistów w historii. Mowa o mieście Manacor na Majorce. Tutaj się urodził, wychowywał i mieszkał przez wiele lat. To tutaj jako trzylatek rozpoczął przygodę z tenisem i wreszcie tutaj kilka lat temu otworzył akademię. Nie tylko po to, by szkolić młodych adeptów tenisa i pomagać im w realizacji marzeń, ale przede wszystkim po to, by przygotować ich do życia.
Czytaj dalej >
articles-triangles-top