top-triangles-top top-triangles-bottom

Zostań Mistrzem radości!

Poznaj program KINDER Joy of moving
i razem z nami odkryj radość płynącą
z ruchu oraz wspólnej sportowej zabawy!

Przejdź do strony Programu
Przez ostatnie miesiące większość czasu spędzaliśmy w domu. Brak zajęć w szkole i kiepska pogoda nie sprzyjały aktywnemu stylowi życia naszych pociech. Jednak teraz, kiedy za oknem jest piękna letnia pogoda i w końcu możemy swobodniej korzystać z ruchu na świeżym powietrzu, czas odłożyć telefon i odejść od komputera. Oto pięć sposobów, jak zachęcić dziecko do większej aktywności!

Rodzinne spędzanie czasu nie musi ograniczać się do siedzenia w czterech kątach. Aktywne zabawy dla całej rodziny to odpowiedz na rozleniwienie oraz nudę, jak i fantastyczny sposób na budowanie relacji! Ruszenie się z kanapy nie zawsze jest łatwe - zwłaszcza po długim czasie raczej biernego trybu życia. Jeśli trudno Ci zachęcić swoją pociechę do aktywności, skorzystaj z tych kilku naszych porad. Pomogą Ci zmotywować dziecko (i siebie!) do wspólnej zabawy i znalezienia radości w ruchu. 

1. Wychodzimy z domu! 

Nawet codzienne czynności, takie jak odrabianie prac domowych, jedzenie posiłków czy granie w planszówki możecie przenieść na zewnątrz. Kiedy ładna pogoda dopisuje, warto wyjść z dzieckiem z domu - do pobliskiego parku lub własnego ogródka. Już samo bycie poza domem to świetna motywacja i zachęta do ruchu. I tobie, rodzicu, i dziecku, będzie zdecydowanie łatwiej znaleźć na zewnątrz okazję do aktywności. Między rodzinnym piknikiem czy czytaniem lektur możecie przecież pograć w badmintona, nauczyć się puszczać latawce albo zwyczajnie przejść się na spacer. Rodzinne wyjście może być okazją do zabawy w poszukiwanie skarbów albo w małe wyzwania, np. w skakaniu na skakance. 

2. Poszukaj z dzieckiem inspiracji do aktywnych zabaw 

Nowe technologie są wszechobecne w życiu  dzieci i młodzieży i raczej tego nie uciekniesz. Dlatego zamiast odganiać je od komputera, wykorzystaj nowoczesne rozwiązania na swoją korzyść. Program Kinder Joy of moving  inspiruje dzieci do aktywnego spędzania czasu wraz z rodzicami. W ramach programu ruszył projekt Alternetywne lekcje WF e-platforma, który pomaga dorosłym - rodzicom i nauczycielom – w ciekawy i angażujący sposób  aktywizować najmłodszych. Razem ze swoją pociechą odwiedź stronę www.alternatywnelekcjewf.pl i poszukajcie inspiracji do wspólnej zabawy w ruchu. Na platformie w zakładce „baza wiedzy” znajdziecie filmiki instruktażowe, propozycje gier i zabaw do wykorzystania w domu i poza domem, quizy, a także masę pomysłów na to, jak całą rodziną świetnie się bawić! Rodzice mogą skorzystać także z artykułów i podcastów promujących aktywny styl życia. Ambasadorką programu KINDER Joy of moving w Polsce jest była  lekkoatletka, olimpijka - Monika Pyrek, która wraz z Fundacją swojego imienia uświadamia jak ważną rolę odgrywa ruch w życiu każdego z nas. 

3. Zadzwońcie po kolegów

W ostatnim czasie dzieciaki nie miały za dużo okazji do wspólnych zabaw. Teraz swobodna zabawa z rówieśnikami znów jest możliwa, a na świeżym powietrzu sprawia jeszcze więcej frajdy! Zaproście do wspólnej zabawy inne dzieci. Nie musicie wymyślać nic specjalnego - dziecięca wyobraźnia w końcu nie ma granic i na pewno nie będzie mowy o nudzie! Ale jeśli potrzebujecie przynajmniej małej zachęty do aktywnych zabaw, przygotujcie sobie kilka propozycji wspólnych gier i zabaw. Gry zespołowe, np. gra w siatkówkę, zbijaka, ping-pong czy piłkę nożną to zawsze dobry pomysł. Dzieciaki chętnie też pojeżdżą razem na rowerach czy hulajnogach. Oldschoolowa gra w klasy czy w gumę będzie fajnym powrotem do przeszłości dla rodziców, a dla dzieci odmianą od tego, co już dobrze znają. 

4. Załóżcie na ręce fitness trackery

Dzieci uwielbiają mieć gadżety takie, jak dorośli. A gadżet, który zachęca do aktywności i pobijania własnych rekordów to prawdziwy strzał w dziesiątkę, bo nasze pociechy kochają współzawodnictwo. Zegarek z licznikiem kroków albo fit band będzie fajną zachętą dla starszego dziecka na start, żeby mogło samo monitorować swoją aktywność. Załóżcie sobie realny cel - na przykład 5 000 - 10 000 kroków i każdego dnia porównajcie swoją aktywność. A może udała się Wam podbić statystyki dodatkowym ruchem, np. pływaniem na basenie albo skakaniem na trampolinie? Zapisujcie swoje wyniki, a pod koniec danego miesiąca wybierzcie, jak możecie świętować lepszą aktywność. My proponujemy wspólny wypad do parku rozrywki lub parku wodnego. Spędzicie czas w ruchu, ale i świetnie się bawiąc!

5. Zróbcie trening jak gwiazda sportu

Jak przeprowadziłby trening tenisista Rafael Nadal? A jak pływak Paweł Korzeniowski? Jeśli twoja pociecha ma ulubioną gwiazdę sportu, którą podziwia, wykorzystaj to i zachęć ją do wymyślenia rodzinnego treningu w stylu gwiazdy. Twoje dziecko może wczuć się w rolę sportowca i pokazać kilka ćwiczeń dla całej rodziny, bazując na jego ulubionej dyscyplinie (sporo tricków i tajników profesjonalnych sportowców znajdziecie w filmikach i materiałach dostępnych na KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF e-platformie www.alternatywnelekcjewf.pl). Możecie razem nagrać filmik instruktażowy na potrzeby wspólnych aktywności w domu albo nawet całą serię ćwiczeń z udziałem całej rodziny! Ogranicza was tylko wyobraźnia. Taka zabawa ma same plusy - motywuje do ruchu, rozwija wyobraźnię i pomaga fajnie spędzić czas w rodzinnym gronie. 

Dowiedz się więcej, wejdź na stronę

articles-triangles-top

Zobacz również

article-triangles-bottom
arrow-right

"To nie tylko moja siostra, ale i moja najlepsza przyjaciółka". Rodzeństwa w świecie sportu

Kiedy widzą, jak brat czy siostra wygrywa, cieszą się z ich sukcesów. Kiedy jednemu powinie się noga, drugie wesprze dobrym słowem. Niektórzy rozumieją się bez słów. Łączą ich nie tylko więzy krwi i miłość do sportu, ale przede wszystkim przyjaźń. „Każda jej porażka boli mnie tak, jakbym to ja przegrała” – wyznała Serena Williams, gdy w 2018 r. wygrała z siostrą Venus w meczu US Open. „Nikt nie rozumie mnie tak jak ona” – z kolei tymi słowami relację ze swoją siostrą Urszulą opisała kilka lat temu Agnieszka Radwańska.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać". Gdy dziecko zdobywa medale

- Chciałbym wystartować na olimpiadzie, zdobyć złoty medal. Jak na razie to ja mam jeszcze czas - opowiadał w 1999 r. w wywiadzie dla Telewizji Polskiej Kamil Stoch. Skoczek narciarski miał wówczas 12 lat. Nie tylko on w dzieciństwie marzył o sportowej karierze i medalach, które są uwieńczeniem ciężkiej pracy. Stoch na pierwszy olimpijski krążek od momentu pamiętnego wywiadu musiał czekać 15 lat. W historii sportu nie brakuje jednak przykładów, gdy po medale sięgali bardzo młodzi sportowcy.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

Gwiazdy sportu mają wielkie serca

"Każde dziecko ma znaczenie" - to hasło przykuwa uwagę na stronie internetowej fundacji, której założycielem jest jeden z najlepszych tenisistów na świecie Novak Djoković. Podobnie jak on myśli wielu sportowców, m.in. Cristiano Ronaldo, Leo Messi czy Jakub Błaszczykowski. Gwiazdy udzielają się charytatywnie na różne sposoby, ale często mają jeden wspólny cel. Pomagać dzieciom i młodzieży w walce o lepszą przyszłość.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

Jacek Kasprzyk: w siatkówce jest miejsce dla gwiazd, ale bez wsparcia drużyny gwiazdą się nie zostanie

- Marzy mi się, by za lat kilka każda z reprezentantek, każdy z reprezentantów udzielając wywiadu po zdobyciu medalu Ligi Narodów, mistrzostw Europy, świata, a najlepiej igrzysk olimpijskich podkreślali, że startem do jej, jego sukcesów był KINDER Joy of moving. Może to wydaje się nierealne, ale po to są marzenia, by je spełniać – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej przed 27. Wielkim Finałem Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.
Czytaj dalej >
articles-triangles-top