top-triangles-top top-triangles-bottom

Zostań Mistrzem radości!

Poznaj program KINDER Joy of moving
i razem z nami odkryj radość płynącą
z ruchu oraz wspólnej sportowej zabawy!

Przejdź do strony Programu
Niech radość zawsze wygra! to hasło przewodnie programu KINDER Joy of moving, realizowanego przez firmę Ferrero w ponad 30 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce. Głównym celem KINDER Joy of moving jest promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych oraz ich rodzin oraz szeroko rozumiana edukacja sportowa. Co więc wyróżnia program Ferrero na tle innych projektów sportowych?
  • udział w programie oraz wydarzeniach z nim związanych jest zawsze całkowicie bezpłatny dla najmłodszych oraz ich rodzin,
  • działania prowadzone w ramach programu odbywają się przez cały rok i obejmują wszystkie regiony Polski,
  • program ma na celu upowszechnianie metodologii „Joy of moving”, która opiera się na ogólnorozwojowej zabawie,  dzięki czemu najmłodsi chętniej są aktywni i bawią się sportem,
  • wszystkie projekty współtworzone są ze związkami oraz organizacjami sportowymi, jak Polski Związek Piłki Siatkowej, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Tenisowy, Fundacja Moniki Pyrek oraz Polski Komitet Olimpijski.

„Od 2007 roku realizujemy w Polsce program KINDER Joy of moving i co nas bardzo cieszy, z sezonu na sezon coraz więcej dzieci wraz z rodzinami uczestniczy w wydarzeniach, jakie współtworzymy z naszymi partnerami instytucjonalnymi. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich naszych projektów jest inspirowanie do wspólnej sportowej zabawy oraz próbowania różnych form aktywności. Wierzymy, że dziś aktywne dziecko, w przyszłości stanie się aktywnym dorosłym.” – mówi Magdalena Szozda, Brands Partnership & KINDER Joy of moving Manager w Ferrero.

Warto również podkreślić, że Ferrero tworząc projekty sportowo-edukacyjne ze związkami sportowymi, nie szuka nowych mistrzów sportu. Niezależnie od dyscypliny sportu oraz poziomu umiejętność dziecka, KINDER Joy of moving sprawia, że najważniejsza jest radość płynąca z ruchu i to ona zawsze wygrywa!

 

 

Od siatkówki do wielu innych aktywności

Pierwszym z projektów, jakie zostały podjęte w naszym kraju i który stanowi serce KINDER Joy of moving było partnerstwo z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej przy organizacji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce dla dziewcząt i chłopców. Obecnie Mistrzostwa są największym cyklicznym wydarzeniem siatkarskim dla najmłodszych w Polsce – tylko w 2019 roku aż 48 tysięcy siatkarek i siatkarzy ze wszystkich regionów naszego kraju aktywnie uczestniczyło w projekcie. „Jesteśmy zadowoleni, że polska młodzież tak chętnie uczestniczy w zajęciach siatkarskich oraz bierze udział w rozgrywkach młodzieżowych. Widać ich ogromne zaangażowanie i szczerą radość płynącą z aktywności sportowej. Z dumną możemy powiedzieć, że w Polsce organizujemy najpiękniejszy turniej minisiatkówki w Europie i na świecie, w którym co roku uczestniczą tysiące młodych adeptów siatkówki ” – mówi Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
 


Od 2018 roku firma Ferrero współpracuje również z byłą lekkoatletką, specjalizującą się w skoku o tyczce,  olimpijką - Moniką Pyrek oraz jej Fundacją. W ramach tego partnerstwa realizowane są dwa projekty. Pierwszy z nich to KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF. Jego założeniem jest zachęcenie uczniów szkół podstawowych do aktywnego uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego, a ich nauczycieli do poszukiwania nowych rozwiązań w celu realizacji coraz ciekawszych i angażujących zajęć. Dzięki połączeniu sportowej zabawy i technologii w specjalnie zaprojektowanych interaktywnych strefach, uczestnicy KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcji WF mogą odkrywać radość z ruchu w nowym wymiarze! „Naszym głównym celem jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do uprawiania sportu, a tym samym odwrócenie tendencji do udziału w biernej rozrywce. Nasze lekcje łączą sport z nowymi technologiami, co sprawia, że dzieciaki z ciekowością i dużym zaangażowaniem sprawdzają swoje umiejętności na stacjach sportowych.” – mówi Monika Pyrek. Do zimy 2020 roku w ogólnopolskim road tour KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF uczestniczyło 21 tysięcy dzieci oraz ponad 12 tysięcy nauczycieli szkół podstawowych. Wszystko uległo zmianie wraz z nadejściem pandemii COVID-19, kiedy cały świat przeszedł w tryb zdalny. „Kiedy internet zamienił się w wielką salę ćwiczeń, zależało na zrozumieniu realnych potrzeb nauczycieli oraz rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym.  

I tak po przeprowadzeniu ankiety online wśród nauczycieli oraz po licznych konsultacjach z ekspertami, opracowaliśmy strukturę KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF e-platformy” – mówi Magdalena Szozda, Brands Partnership & KINDER Joy of moving Manager w Ferrero.  I tak właśnie zrodził się drugi projekt, realizowany z Fundacją Moniki Pyrek. KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF e-platforma to ogólnodostępna digitalowa baza wiedzy dzięki której nauczyciele wychowania fizycznego mogą przeprowadzić zdalną lekcję WF w bezpieczny, ciekawy oraz angażujący sposób, natomiast rodzicie znajdą na e-platformie moc inspiracji do wspólnych gier i zabaw w domu. Dostęp do e-platformy oraz wszystkich materiałów zgromadzonych w tak zwanej „bazie wiedzy” jest w pełni dostępny i oczywiście bezpłatny.

Ćwiczenia stabilizacyjne z piłeczkami from Fundacja Moniki Pyrek on Vimeo.

Innym projektem, o którym warto wspomnieć jest KINDER Joy of moving Tennis Trophy. Jest to międzynarodowy turniej tenisa dla dziewcząt i chłopców, prowadzony równolegle w 13 krajach, w tym także w Polsce. Po eliminacjach krajowych dzieci spotkają się w wybranym miejscu na świecie, by lepiej się poznać, nawiązać przyjaźnie i przeżyć niezapomnianą tenisową przygodę. Co ciekawe – turniej prowadzony jest bez udziału sędziów, dzięki czemu dzieci uczą się postawy fair-play. W Polsce za organizację  KINDER Joy of moving Tennis Trophy odpowiada Polski Związek Tenisowy.
 


W ramach kolejnego projektu KINDER Joy of moving Radość żeglowania „wchodzimy na wodę”, gdyż chodzi o promocję żeglarstwa jako aktywności dla każdego i na całe życie! Ferrero razem z Polskim Związkiem Żeglarskim przez cały rok prowadzi działania z zakresu edukacji w zakresie bezpieczeństwa nad wodą, dbałości o środowisko naturalne, promocji olimpizmu oraz wartości uniwersalnych jak fair play, przyjaźń i solidarność. Oczywiście częścią projektu są również regaty KINDER Joy of moving Puchar Trenerów, które stanowią cześć żeglarskiego festiwalu w Polsce, czyli Gdynia Sailing Days. Regaty rozgrywane są w klasie Optimist w grupie B, czyli wśród najmłodszych żeglarzy i żeglarek.

Od stycznia 2020 roku Ferrero podjęło długofalową współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim, a tym samym program KINDER Joy of moving został partnerem Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej oraz projektu edukacji olimpijskiej "Ja i Sport". „Z Polskim Komitetem Olimpijskim mówimy jednym głosem w kwestii edukacji oraz upowszechniania wartości olimpijskich. Wspólnie wydaliśmy wyjątkowy w skali Europy zestaw edukacyjny „Co lubię? Sport lubię!” dedykowany dla nauczycieli i rodziców uczniów szkół podstawowych oraz książkę „Błyszczący Sterowiec. Pierre de Coubertin – o sporcie i olimpizmie”. Pracując nad wymienionymi materiałami wierzyliśmy, iż dzięki całkowicie bezpłatnemu dostępowi do naszych opracowań każda ze szkół w Polsce będzie mogła przybliżyć uczniom idee olimpizmu oraz uniwersale wartości sportu w ciekawy oraz co ważne angażujący sposób.”  - mówi Magdalena Szozda, Brands Partnership & KINDER Joy of moving Manager w Ferrero.

Zestaw edukacyjny  „Co lubię? Sport lubię!” składa się z czterech elementów:

  • Olimpijskie Plansze Edukacyjne – to set 14 bogato ilustrowanych plakatów opisujących prostym językiem kluczowe tematy związane z historią igrzysk olimpijskich, prezentacją postaci Pierre de Coubertin, symboli olimpijskich, powiązań sportu ze sztuką, ale i debiucie Polski oraz osiągnięciach naszych atletów podczas IO.
  • Niezbędnik olimpijski – specjalnie dla nauczycieli opracowaliśmy podręcznik, który zwiera przykłady na ciekawe i angażujące przeprowadzenie zajęć lekcyjnych na każdy z 14 tematów prezentowanych na planszach olimpijskich.
  • Olimpijskie memory w formacie XXL – gra typu memory nie tylko pozwala na szybsze zapamiętywanie najważniejszych informacji z prowadzanych lekcji, ale też sprawia, że nauka przez zabawę staje się pozytywnym doświadczeniem dla najmłodszych.
  • Książka „Zjednoczeni w marzeniach. 14 historii na medal” – to wyjątkowa publikacja, na którą skała się aż 14 wywiadów z polskimi złotymi Olimpijczykami. Każdy wywiad to inna historia, która pokazuje czego uczy nas sport i jak ważny jest ruch w życiu każdego z nas.

Opisany zestaw edukacyjny został opracowany zarówno w wersji „papierowej” ale i digital.
 


Inicjatyw, jakie Ferrero podejmuje w ramach programu KINDER Joy of moving w Polsce jest znacznie więcej. Dlatego jeśli jesteś rodzicem, nauczycielem, trenerem, to warto przyjrzeć się szerokiej gamie działań i znaleźć coś dla siebie i swoich bliskich. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna jest uważna dla każdego z nas - dorosłego i dziecka, i powinna stać się integralną częścią naszego dnia.

Dowiedz się więcej, wejdź na stronę

articles-triangles-top

Zobacz również

article-triangles-bottom
arrow-right

"To nie tylko moja siostra, ale i moja najlepsza przyjaciółka". Rodzeństwa w świecie sportu

Kiedy widzą, jak brat czy siostra wygrywa, cieszą się z ich sukcesów. Kiedy jednemu powinie się noga, drugie wesprze dobrym słowem. Niektórzy rozumieją się bez słów. Łączą ich nie tylko więzy krwi i miłość do sportu, ale przede wszystkim przyjaźń. „Każda jej porażka boli mnie tak, jakbym to ja przegrała” – wyznała Serena Williams, gdy w 2018 r. wygrała z siostrą Venus w meczu US Open. „Nikt nie rozumie mnie tak jak ona” – z kolei tymi słowami relację ze swoją siostrą Urszulą opisała kilka lat temu Agnieszka Radwańska.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać". Gdy dziecko zdobywa medale

- Chciałbym wystartować na olimpiadzie, zdobyć złoty medal. Jak na razie to ja mam jeszcze czas - opowiadał w 1999 r. w wywiadzie dla Telewizji Polskiej Kamil Stoch. Skoczek narciarski miał wówczas 12 lat. Nie tylko on w dzieciństwie marzył o sportowej karierze i medalach, które są uwieńczeniem ciężkiej pracy. Stoch na pierwszy olimpijski krążek od momentu pamiętnego wywiadu musiał czekać 15 lat. W historii sportu nie brakuje jednak przykładów, gdy po medale sięgali bardzo młodzi sportowcy.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

Gwiazdy sportu mają wielkie serca

"Każde dziecko ma znaczenie" - to hasło przykuwa uwagę na stronie internetowej fundacji, której założycielem jest jeden z najlepszych tenisistów na świecie Novak Djoković. Podobnie jak on myśli wielu sportowców, m.in. Cristiano Ronaldo, Leo Messi czy Jakub Błaszczykowski. Gwiazdy udzielają się charytatywnie na różne sposoby, ale często mają jeden wspólny cel. Pomagać dzieciom i młodzieży w walce o lepszą przyszłość.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

Jacek Kasprzyk: w siatkówce jest miejsce dla gwiazd, ale bez wsparcia drużyny gwiazdą się nie zostanie

- Marzy mi się, by za lat kilka każda z reprezentantek, każdy z reprezentantów udzielając wywiadu po zdobyciu medalu Ligi Narodów, mistrzostw Europy, świata, a najlepiej igrzysk olimpijskich podkreślali, że startem do jej, jego sukcesów był KINDER Joy of moving. Może to wydaje się nierealne, ale po to są marzenia, by je spełniać – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej przed 27. Wielkim Finałem Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.
Czytaj dalej >
articles-triangles-top