top-triangles-top top-triangles-bottom

Zostań Mistrzem radości!

Poznaj program KINDER Joy of moving
i razem z nami odkryj radość płynącą
z ruchu oraz wspólnej sportowej zabawy!

Przejdź do strony Programu
Dzieci we wczesnych latach życia uczą się przede wszystkim przez naśladownictwo. A to oznacza, że jesteś wzorem dla swojego potomka – on pobiera od ciebie lekcje na każdym kroku! Jeśli tylko chcesz, możesz to wykorzystać w słusznym celu, czyli ucząc swoje dziecko miłości do aktywności fizycznej. I wcale nie musi tu chodzić o sport zawodowy.

Ty też możesz być dla dziecka mistrzem

Dzieci profesjonalnych sportowców mają z górki jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Jest pewne, że ich dzieciństwo przebiegać będzie w kulcie sportu. Takie maluchy od najmłodszych lat widzieć będą, że aktywność fizyczna jest fajna, że może być frajdą. Podobnie ma się sprawa z większością dzieci, które przychodzą na świat w sportowych rodzinach. Nie tylko tych z pierwszych stron gazet. Jeśli tata dwa razy w tygodniu chodzi na treningi piłki siatkowej, a mama ma szkołę tańca, to jest ogromna szansa na to, że dzieci pójdą w ich ślady. Nawet jeśli nie będą to te same dyscypliny, to przynajmniej uprawianie sportu wejdzie im w nawyk.

Nie masz na swoim koncie żadnych pucharów, a twoja aktywność fizyczna ogranicza się do wycieczek rowerowych? Nic straconego. Dla dziecka nie ma znaczenia, czy zdobywasz medale i jeździsz na turnieje czy też nie. Kluczowe jest twoje podejście do sportu – jeśli go lubisz, twoje dziecko też potraktuje ruch jako zabawę i coś, co daje radość!

W czym jesteś naprawdę dobry?

Kiedy myśli się o tacie trenującym z dzieckiem, w pierwszej chwili do głowy przychodzi piłka nożna. Ale wcale nie musisz ograniczać się tylko do wspólnego kopania piłki. Wręcz przeciwnie – im ciekawsze formy aktywności wybierzecie, tym większe szanse, że twoje dziecko się tym nie znudzi.

Zastanawiasz się, jak to zrobić, skoro w żadnym popularnym sporcie nie jesteś mistrzem? Zastanów się, co robiłeś jako dziecko. Może uchodziłeś za mistrza ping ponga lub podrzucaniu Zośki? Wszystko to są umiejętności, które możesz przekazać swojemu potomkowi. Wyobraź sobie, jak razem aktywne spędzacie czas i dobrze się bawicie! W ten sposób zapewnisz mu nie tylko prawdziwą frajdę, ale też nauczysz go nowych umiejętności.

No i każda taka forma aktywności jest ruchem, czyli wpływa pozytywnie na rozwój psychofizyczny młodego człowieka. Co więcej, dziecko zmęczone po takich atrakcjach nie będzie już miało siły, żeby psocić – a to z kolei na pewno ucieszy jego mamę! Ty też z przyjemnością powrócisz do aktywności z dawnych lat, powrócą wspomnienia, poczujesz się młodszy… Takie rozwiązanie ma same plusy.

Granie z synem czy córką w piłkę zawsze jest fajnym rozwiązaniem. Ale czasem warto jest je urozmaicić bardziejwyszukanymi pomysłami. A kiedy zabraknie ci pomysłów, zerknij na stronę projektu KINDER Joy of moving  Alternatywne lekcje WF. Znajdziesz tam mnóstwo zabaw ruchowych i treningów, które będziesz mógł przetestować razem z potomkiem. Od nauki kozłowania i piłkarskich trików po treningi mocy i rozciąganie. Naprawdę jest z czego wybierać!

Dowiedz się więcej, wejdź na stronę


 

articles-triangles-top

Zobacz również

article-triangles-bottom
arrow-right

"To nie tylko moja siostra, ale i moja najlepsza przyjaciółka". Rodzeństwa w świecie sportu

Kiedy widzą, jak brat czy siostra wygrywa, cieszą się z ich sukcesów. Kiedy jednemu powinie się noga, drugie wesprze dobrym słowem. Niektórzy rozumieją się bez słów. Łączą ich nie tylko więzy krwi i miłość do sportu, ale przede wszystkim przyjaźń. „Każda jej porażka boli mnie tak, jakbym to ja przegrała” – wyznała Serena Williams, gdy w 2018 r. wygrała z siostrą Venus w meczu US Open. „Nikt nie rozumie mnie tak jak ona” – z kolei tymi słowami relację ze swoją siostrą Urszulą opisała kilka lat temu Agnieszka Radwańska.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać". Gdy dziecko zdobywa medale

- Chciałbym wystartować na olimpiadzie, zdobyć złoty medal. Jak na razie to ja mam jeszcze czas - opowiadał w 1999 r. w wywiadzie dla Telewizji Polskiej Kamil Stoch. Skoczek narciarski miał wówczas 12 lat. Nie tylko on w dzieciństwie marzył o sportowej karierze i medalach, które są uwieńczeniem ciężkiej pracy. Stoch na pierwszy olimpijski krążek od momentu pamiętnego wywiadu musiał czekać 15 lat. W historii sportu nie brakuje jednak przykładów, gdy po medale sięgali bardzo młodzi sportowcy.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

Gwiazdy sportu mają wielkie serca

"Każde dziecko ma znaczenie" - to hasło przykuwa uwagę na stronie internetowej fundacji, której założycielem jest jeden z najlepszych tenisistów na świecie Novak Djoković. Podobnie jak on myśli wielu sportowców, m.in. Cristiano Ronaldo, Leo Messi czy Jakub Błaszczykowski. Gwiazdy udzielają się charytatywnie na różne sposoby, ale często mają jeden wspólny cel. Pomagać dzieciom i młodzieży w walce o lepszą przyszłość.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

Jacek Kasprzyk: w siatkówce jest miejsce dla gwiazd, ale bez wsparcia drużyny gwiazdą się nie zostanie

- Marzy mi się, by za lat kilka każda z reprezentantek, każdy z reprezentantów udzielając wywiadu po zdobyciu medalu Ligi Narodów, mistrzostw Europy, świata, a najlepiej igrzysk olimpijskich podkreślali, że startem do jej, jego sukcesów był KINDER Joy of moving. Może to wydaje się nierealne, ale po to są marzenia, by je spełniać – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej przed 27. Wielkim Finałem Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.
Czytaj dalej >
articles-triangles-top