top-triangles-top top-triangles-bottom

Zostań Mistrzem radości!

Poznaj program KINDER Joy of moving
i razem z nami odkryj radość płynącą
z ruchu oraz wspólnej sportowej zabawy!

Przejdź do strony Programu
Wreszcie możemy korzystać z letnich dni w pełni. Po miesiącach spędzonych w domu, czas na aktywne wakacje! Mamy dla Was gotowe scenariusze gier i zabaw na świeżym powietrzu, które całej rodzinie sprawią prawdziwą radość.

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu i wcale nie potrzebują idealnej pogody. Skakanie po kałużach czy uciekanie pod dach przed ulewnym deszczem to dla małych ludzi prawdziwa frajda. A jeśli pogoda jest tak piękna, jak teraz, czyli wreszcie świeci słońce i jest ciepło, to tak naprawdę wszystko, co zaproponujesz swojemu dziecku do robienia, spotka się z jego akceptacją.

Jazda na rowerze? Z miłą chęcią. Gra w piłkę? No pewnie. Kto pierwszy na placu zabaw? Taaak! Nie musisz szczególnie się wysilać, by zobaczyć na twarzy twojego potomka dziką radość ze wspólnie spędzanego czasu. Jeśli jednak chciałbyś, żeby wasz czas na zewnątrz był dobrze zaplanowany, a przy tym uwzględniał różnorodne formy ruchu, skorzystaj z naszych pomysłów. Jeszcze więcej inspiracji na zabawy na świeżym powietrzu znajdziesz na stronie projektu KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF.
 

Wycieczka dydaktyczna i piknik

Jeśli masz do zagospodarowania kilka godzin, ciekawym pomysłem może być spacer którąś ze ścieżek dydaktycznych utworzonych w twojej okolicy. To specjalne szlaki adresowane przede wszystkim dla dzieci. Podczas spaceru w naturze będą mogły nauczyć się czegoś o występujących w tym miejscu roślinach i zwierzętach czy zobaczyć, jakie tropy one zostawiają. Na niektórych ścieżkach dydaktycznych umieszczone są specjalne instalacje dla dzieci – drewniane puzzle, gry zręcznościowe itp.

Już sam spacer wśród drzew może być dla was przyjemną formą spędzania czasu. Ale jeśli dodacie do tego wspólne budowanie latawca… wtedy radość waszego potomka może być naprawdę duża! Dzieci uwielbiają sytuacje, które są w jakiś sposób wyjątkowe. W przypadku budowania latawca atrakcje zaczynają się jeszcze w domu, kiedy możecie razem  poszukać inspiracji w sieci, znaleźć wasz idealny latawiec, a potem przygotować potrzebne elementy. Jeszcze lepiej robi się, kiedy na świeżym powietrzu zabieracie się za majsterkowanie, a następnie testowanie waszego arcydzieła. Czy może być coś lepszego?
 

Joga w parku

Myślisz, że joga to nie jest sport dla dzieci? Wręcz przeciwnie, zwłaszcza jeśli zrobisz z niej formę… opowieści. W jodze jest dużo pozycji, które przypominają np. zwierzęta. Możecie więc rozłożyć maty w parku i pobawić się w dżunglę, po której chodzą zebry, przeciągające się tygrysy, a także małpy ze swoimi wygibasami. Jeśli połączysz ćwiczenia z opowiadaniem konkretnej historii, twoje dziecko uzna to za prawdziwą frajdę.

A przy tym rozciągnie mięśnie, poćwiczy równowagę i koordynację ruchową. No i wyciszy się, stosując typowe dla jogi techniki oddechowe. Nie masz pomysłu na taką opowieść z wykorzystaniem jogi? Inspiracje znajdziesz w internecie. Fajnym treningiem do wykonania z dziećmi jest np. ten.
 

Trening mocy

Jeśli twoim celem jest, żeby zmęczyć się razem z dzieckiem, wypróbuj trening na świeżym powietrzu. Park czy łąką jest miejscem, gdzie bez problemu zorganizować można zajęcia ruchowe. Zacznijcie od treningu rozciągającego, a potem przejdźcie do bardziej dynamicznych ćwiczeń. Masz pełną dowolność – mogą to być pajacyki, skakanie na skakance, przysiady czy „pompki”, kiedy odpychacie się na stojąco od drzewa. A może taczka? Dzieci ją uwielbiają!

Jeśli potrzebujesz konkretnej inspiracji, fajny trening do wykonania też na świeżym powietrzu znajdziesz tutaj.

Frisbee, trampolina, kozłowanie

Tak naprawdę możliwości aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na zewnątrz jest naprawdę sporo. Świetną zabawą może być np. rzucanie frisbee (zwłaszcza jeśli macie psa, który z radością popędzi za latającym talerzem!). Bardzo przyjemną formą zabawy są też skoki na trampolinie (a te coraz częściej znajdują się na placach zabaw) – to nie tylko radość z wysokich lotów, ale i intensywny trening dla całego ciała. Nawet kozłowanie piłki do kosza na alejce w parku może dać dużo satysfakcji. Najważniejsze jest, żebyście robili to razem i dla przyjemności. Bo ruch może dawać radość – a dzieci wiedzą o tym najlepiej!

Dowiedz się więcej, wejdź na stronę

articles-triangles-top

Zobacz również

article-triangles-bottom
arrow-right

"To nie tylko moja siostra, ale i moja najlepsza przyjaciółka". Rodzeństwa w świecie sportu

Kiedy widzą, jak brat czy siostra wygrywa, cieszą się z ich sukcesów. Kiedy jednemu powinie się noga, drugie wesprze dobrym słowem. Niektórzy rozumieją się bez słów. Łączą ich nie tylko więzy krwi i miłość do sportu, ale przede wszystkim przyjaźń. „Każda jej porażka boli mnie tak, jakbym to ja przegrała” – wyznała Serena Williams, gdy w 2018 r. wygrała z siostrą Venus w meczu US Open. „Nikt nie rozumie mnie tak jak ona” – z kolei tymi słowami relację ze swoją siostrą Urszulą opisała kilka lat temu Agnieszka Radwańska.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać". Gdy dziecko zdobywa medale

- Chciałbym wystartować na olimpiadzie, zdobyć złoty medal. Jak na razie to ja mam jeszcze czas - opowiadał w 1999 r. w wywiadzie dla Telewizji Polskiej Kamil Stoch. Skoczek narciarski miał wówczas 12 lat. Nie tylko on w dzieciństwie marzył o sportowej karierze i medalach, które są uwieńczeniem ciężkiej pracy. Stoch na pierwszy olimpijski krążek od momentu pamiętnego wywiadu musiał czekać 15 lat. W historii sportu nie brakuje jednak przykładów, gdy po medale sięgali bardzo młodzi sportowcy.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

Gwiazdy sportu mają wielkie serca

"Każde dziecko ma znaczenie" - to hasło przykuwa uwagę na stronie internetowej fundacji, której założycielem jest jeden z najlepszych tenisistów na świecie Novak Djoković. Podobnie jak on myśli wielu sportowców, m.in. Cristiano Ronaldo, Leo Messi czy Jakub Błaszczykowski. Gwiazdy udzielają się charytatywnie na różne sposoby, ale często mają jeden wspólny cel. Pomagać dzieciom i młodzieży w walce o lepszą przyszłość.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

Jacek Kasprzyk: w siatkówce jest miejsce dla gwiazd, ale bez wsparcia drużyny gwiazdą się nie zostanie

- Marzy mi się, by za lat kilka każda z reprezentantek, każdy z reprezentantów udzielając wywiadu po zdobyciu medalu Ligi Narodów, mistrzostw Europy, świata, a najlepiej igrzysk olimpijskich podkreślali, że startem do jej, jego sukcesów był KINDER Joy of moving. Może to wydaje się nierealne, ale po to są marzenia, by je spełniać – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej przed 27. Wielkim Finałem Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.
Czytaj dalej >
articles-triangles-top