top-triangles-top top-triangles-bottom

Zostań Mistrzem radości!

Poznaj program KINDER Joy of moving
i razem z nami odkryj radość płynącą
z ruchu oraz wspólnej sportowej zabawy!

Przejdź do strony Programu
To już trzeci rok, kiedy program KINDER Joy of moving towarzyszy młodym żeglarkom i żeglarzom podczas najwyższej rangi wydarzenia żeglarskiego w Polsce – Gdynia Sailing Days. Regaty KINDER Joy of moving Puchar Trenerów, realizowane przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z firmą Ferrero, cieszą się coraz większym zainteresowaniem klubów sportowych z całego kraju, co przekłada się na liczby związane z tegoroczną edycją wydarzenia.

Wspólnie na rzecz promocji aktywnego stylu życia 


Polski Związek Żeglarski współpracuje z firmą Ferrero od 2019 roku, a tym samym w ramach programu KINDER Joy of moving pojawiła się mocno rozwijana sekcja żeglarska. Wszystkie aktywności na wodzie o profilu sportowym i edukacyjnym połączone są pod parasolem projektu KINDER Joy of moving Radość Żeglowania. Na stronie poświęconej temu projektowi możemy zobaczyć, jakie działania są obecnie prowadzone i na jakich zasadach można dołączyć do ogólnopolskiej drużyny KINDER Joy of moving, aby wspólnie bawić się sportem! 


Jednym z ważniejszych działań w ramach projektu KINDER Joy of moving Radość żeglowania są regaty Puchar Trenerów realizowane podczas Gdynia Sailing Days. W tym roku PZŻ wraz z Ferrero oraz miastem Gdynia pokazali, że wydarzenia sportowe dla najmłodszych zasługują na wyjątkową oprawę, tak aby czas spędzony na regatach był dla wszystkich uczestników oraz ich bliskich wyjątkowym wydarzeniem. I tak na 1500 m2 plaży miejskiej w Gdyni powstała strefa KINDER Joy of moving promująca aktywne formy spędzania czasu nad morzem. Zajęcia z windsurfingu, pływanie na SUP-ach, symulator Optimista oraz lekcje na wodzie, tor skimboardowy, trampoliny czy taneczne zajęcia stanowiły tylko część z proponowanych w strefie aktywności. Na wodach Zatoki Gdańskiej oprócz tradycyjnych wyścigów pojawiło się aż 135 Optimistów pod wielobarwnymi żaglami KINDER Joy of moving. Była to największa i najbardziej uśmiechnięta tego typu parada KINDER Joy of moving na wodzie w skali Europy i świata! 


Celem tych działań była promocja aktywnego stylu życia oraz zachęcenie całych rodzin do spróbowania żeglarstwa jako fantastycznej formy spędzania czasu razem.

Puchar Trenerów – wyjątkowe trofeum


Nazwa regat Puchar Trenerów nie jest przypadkowa. Sławny Puchar naprawdę istnieje i jest trofeum przechodnim, czyli na 12 miesięcy trafia do klubu żeglarskiego, który w danym roku wygrał klasyfikację generalną KINDER Joy of moving Puchar Trenerów. Podczas trzech dni regat w 2021 roku rozegranych zostało łącznie 10 wyścigów (9 liczących się do klasyfikacji generalnej oraz jeden dodatkowy, poprzedzający paradę KINDER Joy of moving), w których uczestniczyło aż 185 młodych żeglarek i żeglarzy z 27 klubów sportowych z całej Polski. Do kogo więc tym razem trafiło wyjątkowe trofeum?


Pierwszego dnia imprezy rozegrano cztery wyścigi, drugiego dnia nie wiało i młodzi żeglarze spędzili czas na aktywnościach brzegowych oraz żeglarskiej paradzie na wodach Zatoki Gdańskiej, a ostatniego dnia regat wiatr pozwolił na rozegranie aż pięciu wyścigów. Ostatecznie po dziewięciu wyścigach Natan Dziedziak (MOS Iława) zaledwie o jeden punkt wyprzedził Radosława Dudkiewicza (LKS Charzykowy) i trzecią w klasyfikacji generalnej Idę Kociędę, która okazała się najlepsza wśród dziewcząt. Kolejne miejsca na podium wywalczyły wśród dziewcząt Alicja Saj (YK Stal Gdynia) i Natasza Micewicz (YKP Gdynia). Wśród chłopców brązowy medal zdobył Jan Mucharski (YKP Gdynia). 


Dużą atrakcją imprezy była parada klasy Optimist. Na wody Zatoki Gdańskiej wypłynęło 135 łódek pod wielobarwnymi żaglami KINDER Joy of moving. Parada prezentowała się imponująco i wzbudzała ekscytację mieszkańców Gdyni oraz turystów wypoczywających na tamtejszej plaży. Warto podkreślić, że każdy z 27 klubów uczestniczących w imprezie otrzymał po 5 żagli i 5 kamizelek z programu KINDER Joy of moving. Parada była też okazją do rozegrania wyścigu specjalnego, który wygrali Alicja Saj wśród dziewcząt i Kamil Roman (Gdański Klub Żeglarski) wśród chłopców.


W ceremonii zakończenia KINDER Joy of moving Pucharu Trenerów wzięli udział oczywiście wszyscy młodzi żeglarze i żeglarki wraz z trenerami oraz swoimi najwierniejszymi kibicami, czyli rodziną, natomiast nagrody wręczali przedstawiciele firmy Ferrero Polska Commercial: Enrico Bottero, dyrektor generalny, Magdalena Szozda, Brands Partnership & KINDER Joy of moving Manager, oraz ze strony Polskiego Związku Żeglarskiego – Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, i Maciej Szafran, koordynator ogólnopolskiego projektu Radość Żeglowania. 


– Widziałem, co działo się na wodzie, i jestem pod wielkim wrażeniem tej rywalizacji. KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, który przynosi wymierne efekty. Chcemy przekazywać dzieciom i młodzieży takie wartości, jak wychowanie poprzez sport i przede wszystkim czerpanie radości z aktywności fizycznej. W tym wieku bowiem najważniejsza jest radość żeglowania, a nie presja na wynik. I to w tych regatach było doskonale widać – mnóstwo radości na wodzie i na brzegu, postawa fair play i przyjacielska atmosfera między młodymi żeglarzami z różnych klubów – powiedział Enrico Bottero, Dyrektor Generalny Ferrero Polska Commercial.

– Cieszę się, że mogłem was oglądać na wodzie, bo to było fantastyczne doznanie. Wasza rywalizacja jest niesamowita i rzadko mamy okazję zobaczyć tak wielu wspaniałych już teraz żeglarzy, a wierzę, że będziecie jeszcze wspanialszymi żeglarzami w niedalekiej przyszłości. Wielkie gratulacje dla wszystkich za udział – dodał Tomasz Chamera, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Regaty KINDER Joy of moving Puchar Trenerów okazały się imprezą pełną radości i pozytywnych emocji. Dobrze było widzieć uśmiechy na twarzach dzieci, które czerpały niezaprzeczalną radość z żeglowania, ale też ze spotkania w gronie przyjaciół i znajomych z całej Polski. Przyjacielska atmosfera, która panuje na tych regatach, jest ich wielką wartością. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania na najbardziej uśmiechniętych regatach w Polsce. Do zobaczenia za rok w Gdyni

Dowiedz się więcej, wejdź na stronę

articles-triangles-top

Zobacz również

article-triangles-bottom
arrow-right

"To nie tylko moja siostra, ale i moja najlepsza przyjaciółka". Rodzeństwa w świecie sportu

Kiedy widzą, jak brat czy siostra wygrywa, cieszą się z ich sukcesów. Kiedy jednemu powinie się noga, drugie wesprze dobrym słowem. Niektórzy rozumieją się bez słów. Łączą ich nie tylko więzy krwi i miłość do sportu, ale przede wszystkim przyjaźń. „Każda jej porażka boli mnie tak, jakbym to ja przegrała” – wyznała Serena Williams, gdy w 2018 r. wygrała z siostrą Venus w meczu US Open. „Nikt nie rozumie mnie tak jak ona” – z kolei tymi słowami relację ze swoją siostrą Urszulą opisała kilka lat temu Agnieszka Radwańska.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać". Gdy dziecko zdobywa medale

- Chciałbym wystartować na olimpiadzie, zdobyć złoty medal. Jak na razie to ja mam jeszcze czas - opowiadał w 1999 r. w wywiadzie dla Telewizji Polskiej Kamil Stoch. Skoczek narciarski miał wówczas 12 lat. Nie tylko on w dzieciństwie marzył o sportowej karierze i medalach, które są uwieńczeniem ciężkiej pracy. Stoch na pierwszy olimpijski krążek od momentu pamiętnego wywiadu musiał czekać 15 lat. W historii sportu nie brakuje jednak przykładów, gdy po medale sięgali bardzo młodzi sportowcy.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

Gwiazdy sportu mają wielkie serca

"Każde dziecko ma znaczenie" - to hasło przykuwa uwagę na stronie internetowej fundacji, której założycielem jest jeden z najlepszych tenisistów na świecie Novak Djoković. Podobnie jak on myśli wielu sportowców, m.in. Cristiano Ronaldo, Leo Messi czy Jakub Błaszczykowski. Gwiazdy udzielają się charytatywnie na różne sposoby, ale często mają jeden wspólny cel. Pomagać dzieciom i młodzieży w walce o lepszą przyszłość.
Czytaj dalej >
article-triangles-bottom
arrow-right

Jacek Kasprzyk: w siatkówce jest miejsce dla gwiazd, ale bez wsparcia drużyny gwiazdą się nie zostanie

- Marzy mi się, by za lat kilka każda z reprezentantek, każdy z reprezentantów udzielając wywiadu po zdobyciu medalu Ligi Narodów, mistrzostw Europy, świata, a najlepiej igrzysk olimpijskich podkreślali, że startem do jej, jego sukcesów był KINDER Joy of moving. Może to wydaje się nierealne, ale po to są marzenia, by je spełniać – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej przed 27. Wielkim Finałem Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.
Czytaj dalej >
articles-triangles-top